Novinky
Canna MONO Collection

Naše čisté jednosložkové živiny jsou vyrobeny z výjimečných surovin, stejně jako naše hlavní živiny (CANNA TERRA, AQUA, HYDRO a COCO). Všechny z našich přísad jsou 100% kompatibilní. Používejte s CANNA...

více
Boveda

Od teď, u nás můžete nalézt nové zboží! A to od známé americké značky Boveda.  Jedná se o zvlhčovací sáčky, které drží určitou procentuální vlhkost v uzavřené nádobě. Sáčky jsou obousměrné,...

více

GHE

Úvod GHE

 

Společnost General Hydroponics byla založena v polovině 70. let nedaleko San Francisca v Kalifornii skupinou vědců, výzkumníků a techniků. Dnes je GH ze strany mezinárodní vědecké komunity uznávanou společností pro svoji spolehlivost, kvalitu produktů a smysl pro inovaci.

 

Během několika let toto jméno přeletělo několik mezinárodních hranic a společnost expandovala do Kanady, Austrálie a taky do Evropy, kde byla v roce 1995 v jihozápadní Francii založena GH Europe.

 

 

Od samého začátku zůstávají naše cíle stejné: zůstat představitelem špičkové technologie, nabízet nejlepší kvalitu služeb a poskytovat řešení pro některé problémy životního prostředí, kterým naše planeta v současné době čelí.

 

 

Naše technologie se jmenuje "Aero-hydroponie": rostliny rostou bez substrátu s dokonale vyváženým přísunem živného roztoku syceným kyslíkem. (Následuje podrobnější popis).

 

 

Díky svojí flexibilitě skýtá tato alternativní metoda pěstování enormní potenciál příležitostí. Může být přizpůsobena většině situací, čili rostlina může růst kdekoliv – ve městě i v té nejzapadlejší krajině.

 

 

Jedním z prvních konceptů, které jsme vyvinuli v Kalifornii, byl produkt „Family Farm“. Family Farm umožňuje rodině či jednotlivci, ať žijí kdekoliv, produkovat část zeleniny, kterou spotřebovávají, a to znamená že mohou obejít drahé prostředníky a nakonec ještě zbylou nadprodukci prodávat na místním zelném trhu, do supermarketů, restaurací, atd.

 

 

V našem skleníku na jihu Francie studujeme potenciál několika plodin s vysokou tržní hodnotou, což pěstiteli poskytne alternativu k tradičním plodinám a umožní mu vystoupit ze začarovaného kruhu dotací.

 

 

Zejména se věnujeme studiu léčivých rostlin, a to tam, kde existuje konstantní poptávka po kvalitním materiálu a kde je v dnešní době naléhavé zastavit sběr mnoha ohrožených druhů - jako příklad můžeme uvést arniku horskou. Náš výzkum se soustředí na výběr správných druhů a optimalizaci jejich sklizně a zároveň navýšení jejich obsahu účinných látek.

 

 

Dnes, po letech výzkumu, jsme pyšní, že vám můžeme nabídnout nový koncept pěstování: Bioponie či organická hydroponie (patent č. 0511569) spojující výhody hydroponie s výhodami organického pěstování, a to v rámci konceptu trvalého rozvoje.

 

 

Jsme si vědomi nedostatku potravin a zásob vody na planetě a podílíme se na rozvojových projektech týkajících se zajištění potravin pro země třetího světa. A tím, že přizpůsobujeme naši technologii stávajícím zdrojům, učíme obyvatelstvo, jak zajistit své přímé základní potřeby a jak vytvořit, kdykoliv je to možné, neočekávaný, avšak potřebný zdroj příjmu.

 

 

Jakožto environmentalisté se snažíme maximálně uplatňovat recyklované materiály. Co se týče problému spotřeby elektrické energie, v současné době v Kalifornii testujeme první systémy na solární energii.

 

 

Naše řada produktů je obrovská a produkty jsou často jedinečné a vždy se dále vyvíjejí. Vývoj zajišťuje náš tým výzkumníků. Po důkladných studiích se produkty testují v našich sklenících v Kalifornii a ve Francii. Dnes naše produkty používají pěstitelé na celém světě. Vyhledávají je také ty nejvýznamnější laboratoře světa a NASA používá produkty Flora-series a AeroFlo v rámci svého výzkumu kultivace na svých vesmírných stanicích.

Zobrazené produkty 1 - 3 z celkových 3
Aeroflo10 Květináč

Aeroflo10 Květináč

Zboží na objednávku
7 499,- Kč 8 499,- Kč
GHE Aeroflo28

GHE Aeroflo28

Dostupnost na dotaz
13 999,- Kč
GHE FloraNova Grow 946ml

GHE FloraNova Grow 946ml

Dostupnost na dotaz
679,- Kč
Na stranu: produktů.
Copyright 2016 - 2020 © Growmaster