Novinky
Canna MONO Collection

Naše čisté jednosložkové živiny jsou vyrobeny z výjimečných surovin, stejně jako naše hlavní živiny (CANNA TERRA, AQUA, HYDRO a COCO). Všechny z našich přísad jsou 100% kompatibilní. Používejte s CANNA...

více
Boveda

Od teď, u nás můžete nalézt nové zboží! A to od známé americké značky Boveda.  Jedná se o zvlhčovací sáčky, které drží určitou procentuální vlhkost v uzavřené nádobě. Sáčky jsou obousměrné,...

více

Smart pot

Úvod Smart pot

 

V roce 1980 měl stromový farmář myšlenku sešít nádoby z tkaniny. Doufal, že to bude pro jeho stromy jednodušší. Nevěděl ale, že právě vymyslel nový způsob, jak pěstovat stromy a rostliny všeho druhu. Tyto textilní květináče se později staly známými jako Smart Pots a revolucí pro rostoucí průmysl.

 

Tento stromový farmář byl Ralph Reiger. Myslel si, že tašky z textilu by mohly udržet kořenové struktury rostliny neporušené. A o jen několik málo let později, v roce 1982 a 1983 byl Ralph velmi překvapen. Nejenže bylo stromy snazší sklízet a kořeny zůstaly neporušené, ale kořeny se prořezaly z toho důvodu, že jsou v textilní „tašce“! 

 

To znamenalo, že kořenová koule byla tlustší, větší, hustší a nevykazovala žádné známky kroužení jako v tradičních kontejnerech. Také to znamenalo, že stromy byly zdravější. Takže když je transplantoval do konce léta, prospívali.


Ralph věděl, že přišel na dobrou věc, když to uviděl a tak v roce 1984 založil a začal prodávat své nové pytle. Říkal jim košové koše. Společnost vhodně pojmenovaná Root Control, Inc. Stromové školky poté začaly tašky kupovat a používat. Brzy se na palubě objevilo více a více školek. Do dnešního dne některé z těch samých školek stále používají tyto tašky. Ralph brzy potřeboval další pomoc při podpoře společnosti a tak se Rurtův syn Kurt vrátil do Oklahoma City, aby se připojil k otci. Otec spolu se synem pracovali tvrdě na vybudování společnosti.
Ze suterénu domu Ralpha a kanceláře s jednou místností nalezl Kurt nové způsoby, jak pomáhat společnost rozvíjet. V příštích patnácti letech Kurt a Ralph šíří zprávy o rostoucích stromech ve tkaninách pytlech. Společně sdílely výhody prořezávání kořenů a snadnost sběru a transplantace.
Zákazníci brzy začali využívat kořenové kontrolní sáčky nečekaným způsobem. Používali je k pěstování vodních rostlin ve vodě a spoustu jiných druhů pěstování. Bylo jasné, že se to změnilo v něco většího tak jsme navrhli speciální textilní obaly pro nadzemní a vodní použití.


Ale výrobek potřeboval jméno. Ralph původně vymyslel Root Control Bag. Ale jak ji školky používaly nad zemí, pokusili jsme se o název Above Ground Root Control Bag. A pod tímto jménem se prodávalo již za devět měsíců.
Zeptali jsme se našich úžasných zákazníků a požádali jsme o návrhy, kterými bychom mohly naše tašky nazývat. Jeden z našich lepších zákazníků doporučil: "Měli byste ji nazývat Smart Pot, protože pomáhá rovnoměrně rozdělovat vodu do nádoby, kořeněné slivky, uvolňuje teplo a ani nemusím opustit kancelář abych tyto věci musel dělat osobně. Cítím se chytře, když ji používám, tak ji nazvěte Smart Pot! "

 

A tak se zrodil Smart Pot!

 

Ale to byl jen začátek. Smart Pot zasáhl další velký bod zvratu poté, co jsme si uvědomili plnou sílu odřezávání kořenů. Věděli jsme, že rostoucí rostliny v našich Taškách pomohly vyvinout lepší kořenovou strukturu ale to  mělo původně pomoci jen při transplantaci stromů. Mohlo by to být prospěšné také pro jiné rostliny?

Brzy jsme si uvědomili, že ano. Lepší kořenová struktura pomáhá všem rostlinám. A všichni zahradníci by tak mohli mít více kořenů svých rostlin. Tím společnost Smart Pot byla představena na maloobchodním trhu s výrazným úspěchem.


Díky tomuto posunu na maloobchodní trh a novému názvu produktu jsme si uvědomili, že název společnosti potřebuje také aktualizaci. Root Control, Inc. se stala High Caliper Growing, Inc. Kaliper je měřením průměru rostliny. Čím vyšší je třmen, tím větší je rostlina! Montáž. Ne?
S nárůstem maloobchodního trhu jsme vytvořili více produktů pro naše nadšené zákazníky. Big Bag Bed - dává zahradníkům zvednuté postele a všechny rostoucí přínosy Smart Pot. Tray vložky pro nadšence v pěstování sazenic. Kompost Saks, který recykluje podzimní listí pro výsadbu v jarní sezóně. A další nápady přicházejí!
Společnost High Calip Growing vyrábí své výrobky v našem sídle v Oklahoma City v Oklahomě. Inteligentní nádobí, Big Bag Lůžka a kořenové kontrolní tašky jsou vyráběny přímo tady. To nám umožňuje udržet nejvyšší standarty kvality. Každá taška je vyrobena pro pěstování rostliny a pro nejlepší možný zážitek. Kurt Reiger je nyní prezidentem společnosti.

 Zobrazené produkty 1 - 9 z celkových 9
Smart Pot pěstební nádoba 10-obsah 38L

Smart Pot pěstební nádoba 10-obsah 38L

Dostupnost na dotaz
279,- Kč 299,- Kč
Smart Pot pěstební nádoba 20-obsah 76L

Smart Pot pěstební nádoba 20-obsah 76L

Dostupnost na dotaz
399,- Kč 429,- Kč
Smart Pot pěstební nádoba 30-obsah 114L

Smart Pot pěstební nádoba 30-obsah 114L

Dostupnost na dotaz
499,- Kč 599,- Kč
Smart Pot SmartPot 1 obsah 3,8L

Smart Pot SmartPot 1 obsah 3,8L

Dostupnost na dotaz
99,- Kč 119,- Kč
Smart Pot SmartPot 2 obsah 7,6L

Smart Pot SmartPot 2 obsah 7,6L

Dostupnost na dotaz
119,- Kč 129,- Kč
Smart Pot SmartPot 3 obsah 11,4L

Smart Pot SmartPot 3 obsah 11,4L

Dostupnost na dotaz
169,- Kč 189,- Kč
Smart Pot SmartPot 4 obsah 15,2L

Smart Pot SmartPot 4 obsah 15,2L

Dostupnost na dotaz
209,- Kč 229,- Kč
Smart Pot SmartPot 5 pěstební nádoba obsah 19L

Smart Pot SmartPot 5 pěstební nádoba obsah 19L

Dostupnost na dotaz
219,- Kč 239,- Kč
Smart Pot SmartPot 7 pěstební nádoba obsah 26,6L

Smart Pot SmartPot 7 pěstební nádoba obsah 26,6L

Dostupnost na dotaz
269,- Kč 289,- Kč
Na stranu: produktů.
Copyright 2016 - 2020 © Growmaster